خانه / منابع / مقاله / راهکارهای تدریس برتر

راهکارهای تدریس برتر

تدریس برتر

برای اینکه بتوانیم در کلاس بهتر عمل کنیم و در دانش‌آموزان علاقه و انگیزه ایجاد کنیم، لازم است راه‌حل‌هایی متناسب با شرایط و امکانات موجود در مدرسه و مبتنی بر شناخت استعدادها، توانایی‌ها، علاقه‌ها و سلیقه‌های دانش‌آموزان به‌کار گیریم. همچنین باید بدانیم که همیشه فقط یک روش تدریس خاص و محدود، برای انواع کلاس‌ها و در همه‌ی شرایط نتیجه‌بخش نخواهد بود. معلم هنرمند، توانا و فعال کسی است که برای هر زمان و شرایطی راه‌حلی منطقی و مناسب به‌کار ببندد.

 

یکی از دروس تخصصی دانش‌آموزان علوم انسانی و معارف اسلامی، فلسفه و منطق است. آمار و تحقیقات نشان می‌دهد که درصد و میانگین قبولی دانش‌آموزان در این درس بسیار پایین و یا در حد رضایت بخش نیست. نویسنده در این مقاله به بررسی و دلایل افت تحصیلی در این درس می‌پردازد و در ادامه راهکارهایی برای بهبود این وضعیت ارائه می‌دهد. امید که با نقد و بررسی بیشتر و استفاده از روش‌های فعال و نوین تدریس، به تحلیل عقلی و فکری دانش‌آموزان در همه‌ی امور کمک کنیم.

 

دانلودمقاله

مطلب پیشنهادی

فرصت‌های فراروی نهاد حوزه و روحانیت

دین و دین ورزی، هم فرصت‌های بی بدیلی فراچنگ دارد و هم با تهدیدها و چالش‌های بی‌شماری مواجه است و این امر مسئولیت اصحاب حوزه و طبقه‌ روحانی در این روزگار را صدچندان دشوار می‌سازد. با عطف توجه به این حقیقت، نخست نگاهی گذرا می‌افکنیم به فرصت‌های فوق‌العاده‌ای که اکنون فراچنگ حوزه و روحانیت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *